Prawne Sprawdzanie Nieruchomości

Prawne Sprawdzanie Nieruchomości

prawne sprawdzenie nieruchomości - Poznań - badanie stanu prawnego nieruchomościPrawne sprawdzenie nieruchomości to działania mające na celu weryfikację stanu prawnego w stosunku do tego co mówi nam sprzedający nieruchomość lub deweloper. Większość z Państwa jest przekonana, że proces ten ogranicza się tylko i wyłącznie do ustalenia stanu jaki jest wpisany w księgach wieczystych. NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!!

 

Księga wieczysta to nie wszystko

Stan opisany w księdze wieczystej może nie być jedynym elementem opisującym stan prawny nieruchomości. Mają na to wpływ także informacje zawarte w ewidencji gruntów i budynków. Dodatkowo jeśli mówimy o nieruchomościach lokalowych na nieruchomości mogą się także znajdować zobowiązania w stosunku do podmiotów trzecich. Księga wieczysta nie wykazuje też wszytkich elementów jakie mają wpływ na stan prawny nieruchomości. Czasami są one wynikiem aktów prawnych wspólnoty lub bezpośrednich umów zawieranych przez poprzedniego właściciela z osobami trzecimi.

 

Badanie stanu prawnego nieruchomości

Badanie stanu prawnego nieruchomości to proces skomplikowany i powinniście go scedowany na podmiot profesjonalny. Zakup nieruchomości to bardzo często decyzja mająca wpływ na wiele lat życia nowych właścicieli. Jeśli nie jesteście pewni, że posiadacie całkowitą wiedzę na ten temat przeczytajcie nasz artykuł na temat badania stanu prawnego nieruchomości. Znajdują się tam dokładne informacje na temat tego na jakie elementy należy zwrócić uwagę i gdzie szukać interesujących nas informacji.

 

Skontaktuj się z nami i otrzymaj wstępną wycenę

W przypadku jeśli są Państwo zainteresowani weryfikacją stanu prawnego nieruchomości prosimy o kontakt z nasza kancelarią. Wszelkie informacje znajdą Państw w zakładce kontakt.