Zakup mieszkania jako inwestycja w nieruchomości

Zakup mieszkania jako inwestycja w nieruchomości

Zakup mieszkania jako inwestycja w nieruchomości

Zakup mieszkania jako inwestycja w nieruchomościInwestycje w nieruchomości to pewny zysk. Od dłuższego czasu mamy do czynienia z niskimi stopami procentowymi, powoduje to, że Polacy masowo wycofują swoje pieniądze z banków i szukają innych możliwości inwestowania. Chcąc inwestować pieniądze coraz częściej wybieramy inwestowanie w nieruchomości. Ten przedmiot inwestycji jest obarczony większym ryzykiem, ale daje też możliwość uzyskania większych korzyści. Nieruchomość pod inwestycję należy dobrze sprawdzić, gdyż zakup nieruchomości obciążonej wadą prawną może stanowić w przyszłości obciążenie budżetu domowego, a nie dobrą lokatę kapitału.

Jak zweryfikować nieruchomość i jej stan prawny?

Nowe Mieszkania – Nowe inwestycja

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, w okresie trzech pierwszych miesięcy 2018 r. oddano do użytku 44908 mieszkań. Stanowi to wzrost o 10,6 % w stosunku do roku ubiegłego tj. 2017 r. Biorąc pod uwagę powyższe dane, warto wiedzieć jak kupić mieszkanie i nie popełnić żadnego błędu. Wobec tego przedstawiamy Państwu proces zakupu mieszkania krok po kroku.
W pierwszej kolejności kupujący musi wyznaczyć sobie kryteria, którymi kierować się będzie podczas wyboru mieszkania. Przyjęcie kilku kryteriów pozwoli wyodrębnić mieszkania, które rzeczywiście spełniać będą nasze potrzeby.
Gdy już dokonamy wyboru nieruchomości to następnym krokiem jest kontakt z właścicielem nieruchomości bądź pośrednikiem nieruchomości. O tym jak sprawdzić pośrednika nieruchomości pisaliśmy już w artykułach wcześniejszych. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, gdy podczas transakcji współpracujemy z pośrednikiem nieruchomości.

Księgi wieczyste i pozostała dokumentacja

Następnie warto sprawdzić nr księgi wieczystej lokalu, gdyż z księgi wieczystej uzyskamy wszelkie informacje dotyczące właściciela, obciążeń nieruchomości czy też powierzchni mieszkania. Jeżeli informacje z księgi wieczystej będą do zaakceptowania to w kolejnym kroku powinniśmy zwrócić się do właściciela o przedstawienie zaświadczenia o zameldowaniu w mieszkaniu jak i dokumentów ze współdzieli o niezaleganiu z opłatami. Warto także sprawdzić czy w mieszkaniu nie była prowadzona działalność gospodarcza.
Jeżeli dokonaliśmy sprawdzenia nieruchomości w zakresie kwestii prawnych jak i dogadaliśmy się z właścicielem w zakresie ceny to rozpoczynamy jeden z ostatnich etapów tj. zawarcie umowy przedwstępnej bądź umowy sprzedaży. Rodzaj umowy, która zostanie przez Nas zawarta, podyktowana jest często względami finansowymi tj. możliwością pozyskania kredytu jak i możliwością przekazania mieszkania.

Umowa

Umowa przedwstępna jak i umowa sprzedaży to jedne z najistotniejszych elementów zakupu nieruchomości, to od ich treści zależy pomyślny zakup mieszkania. Na tym etapie warto skorzystać z pomocy specjalistów w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa transakcji.
W przypadku jakichkolwiek pytań, służymy pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *